Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak správně zvolit účes??? Mám odpovědˇ!!!

13. 11. 2007

Věk okolo 20 let

Vše je dovoleno, život si prostě užíváte a experimentujete i s různými účesy. V tomto věku si to můžete dovolit. Vlasy upravujte podle toho, co vám sluší a v čem se dobře cítíte. V krátkém účesu si můžete dovolit vypadat trochu starší a více dospělá nebo naopak vypadat dětsky. Zatímco v dlouhých vlasech budete romantická a půvabná.
1. Ve 20 letech vstupujete do zaměstnání, budujete si kariéru, a tak se můžete rozhodnout pro více profesionální vzhled.
Zkoušíte hledat v mužském světě? Zkraťte dlouhé vlasy na kratší účes. Inspirovat se můžete
třeba v naší fotogalerii.

2. Experimentujte s délkou a barvou. Je právě čas zvážit, jestli se lépe cítíte v dlouhých nebo v krátkých vlasech. Ve vašem věku budou vaše vlasy růst rychleji a budou silnější než v pozdějším věku. Proto se nebojte zkracovat. Barva vlasů je klíčem k nápaditosti. Pokud jste od dětství měla blonďaté vlasy, asi si neumíte představit, že byste teď byla černovláskou. Ale klidně vyzkoušejte světlejší odstíny hnědé nebo červené.

3. Vyvarujte se špatným střihům krátkých vlasů. Váš střih by měl mít šmrnc a odrážet módní trendy.


Věk okolo 30 let

V tomto věku už asi máte založenou rodinu nebo se ženete kupředu za kariérou. Zatímco můžete mít všechny možné druhy stylingu, vy budete chtít takový, aby se v něm odrážel váš životní styl. Jediná ve městě? Zvolte dlouhé, sexy vlny. Doma s jedním nebo více dětmi? Jednoznačně zavrhněte dlouhé vlasy a vyzkoušejte středně dlouhý sestřih. Přes den můžete vlasy stáhnout do copu a když se budete chtít zalíbit manželovi, můžete vlasy natočit na natáčky.
1. Jen proto, že jste se stala matkou, neznamená to, že nemůžete být sexy. Pokud budete chtít dlouhé, sexy lokny, udělejte si je. Volte účes tak, abyste si zachovala svůj styl.

2. Nemějte strach z krátkých vlasů. Jestli jste už měla delší čas dlouhé vlasy, klidně si je dejte zkrátit. Ony vám zase narostou. Najděte si nějaký nový rozkošný účes a jděte do něj.

3. Začínáte šedivět? Mnoho žen kolem třicítky má podobný problém. Jestliže máte jen sem tam šedivý vlásek, poraďte se s kadeřnicí jak nabarvit jen ty šediny, abyste nezatěžovala barvou celou hlavu. Pokud máte ale už šediny na třetině hlavy, musíte začít vlasy barvit buď barvou po celé hlavě jedním odstínem anebo můžete na některé prameny použít i vlasovou barevnou řasenku.


Věk okolo 40 let

Věřte nebo ne, ale ve 40. se nemusíte ještě stříhat nakrátko. Noste, co chcete. Jestli toužíte být sexy a přitažlivá, noste dlouhé smyslné vlny. Jste veselá a sportovní typ? Noste kratší a uhlazené vlasy, budete vypadat mlaději.

1. Pečujte o své vlasy. Tak jako věk, i vlasy jsou teď křehké. Dopřejte loknám teplou olejovou lázeň jednou v týdnu a jednou za 6 neděl si nechte přistřihnout konečky vlasů.

2. Lakováním se vlasy hodně třepí. Dopřejte vlasům výživnou kůru a raději používejte tužidla než laky na vlasy. Tady je jedno, jestli máte vlasy krátké nebo dlouhé.

3. Barvěte se. Jestliže jste blondýna, prosvětlete se a pokud jste brunete, probarvěte vlasy karamelovým odstínem nebo i dvěma podobnými.


Věk okolo 50 let

Dlouhé vlasy vás na zádech budou zbytečně zatěžovat. Středně dlouhé vlasy jsou ideální a dají se nosit jak rozpuštěné, tak i vyčesané.

1. Zkuste vlasy rozvrstvit po hlavě takto. Delší vlasy po stranách ke tvářím vypadají velmi lichotivě. Nebo zkuste stejnou délku vlasů a jen je podstřihnout.

2. Z vlasů lze vytvořit mnoho stylů, ale musí být úměrné věku, jinak byste mohla působit mnohem stář a mnohdy i směšně. Můžete si ale dovolit v krátkých vlasech ponechat pár delších špiček. Účes působí efektně a přitom nerušivě.

3. Světlejšími barvami uberete nějaké ty roky z vaší tváře. Zeptejte se stylisty, jaké barvy by nejlépe šly k vaší pleti.


Věk okolo 60 let

Rozhodně volte krátké účesy. Je na vás, jak si vlasy necháte ostříhat, ale věřte tomu, že budete ráda, že máte krátký účes. Je výborný na údržbu a navíc se v něm budete cítit o pár let mladší.

1. Stříbrné vlasy mohou být velmi sexy. Nicméně jsou ženy, které zrovna nevyhledávají přirozenou barvu svých vlasů. Mnoho žen volí blond vlasy, některé své šediny barví na přírodní hnědou. Špatnou volbou je, když přírodní tmavovláska se nabarví na ještě tmavší odstín.

2. To, že už jste starší dáma neznamená, že si na hlavě musíte nechat dělat usedlé helmy. Raději si vybírejte mladší kadeřnice nebo jděte tam, kam chodí vaše dcera.

3. Můžete mít i dlouhé vlasy, když jinak nedáte, ale nejdelší maximálně na ramena. Smotejte je pak do pěkného uzlu a ukažte váš pěkný obličej.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

spriatelt si blog

(stanka, 9. 11. 2008 7:16)

ahoj neces sa spriatelit ako ano?napis na mojom blogu www.h2o-stanushka-h2o.blog.cz a rob tam blaskovky hlasuj vsetko mozne lebo si spriateleny glogisek